Basalte

výhradní zastoupení
společnosti basalte

 
 
Finel s.r.o.

Časté dotazy

Mohu nahradit běžné vypínače vypínači Basalte?

Bohužel, vypínače Basalte jsou napájené nízkým napětím a budou fungovat pouze společně se systémem domácí automatizace, jako je například systém KNX. Nelze ho tedy napojit přímo na žárovku. Více informací o inteligentním bydlení najdete zde: proklik na web finelu až bude, nebo na záložku inteligetní dům v menu.

Co je KNX?

KNX je jediný celosvětově uznávaný standard pro automatizaci budov od bytů, rodinných domů, kanceláří, až po hotely a nemocnice. Je definován a schválený jako mezinárodní standard (ISO/IEC 14543-3), jako evropský standard (CENELEC EN 50090 a CEN EN 13321-1) a je využíván více než 140 výrobci.

Je k vypínačům Basalte potřeba sběrnicová spojka KNX?

Vypínače mají sběrnicovou spojku integrovánu ve strojku vypínače.

Mohu vypínače Basalte použít i bezdrátově?

Výrobce zatím nezamýšlí vyvíjet vypínače v bezdrátové variantě.

Jaká instalační krabice je potřeba pro vypínače Basalte?

Naprosto běžná instalační krabice a to pro všechny prvky Basalte, včetně vícenásobných rámečků. Výhodou je použít instalační krabice se šroubky svisle, zvláště u roomcontrollerů – ovladačů s displayem.

Mohu umístit vypínač a zásuvku do společného rámečku?

Ne, jelikož ovládání vypínače Basalte je založeno na dotyku a to i z boku vypínače. Ve společném rámečku by toto nefungovalo. Při umístění dvou vypínačů těsně vedle sebe by mohl stiskem jedno být ovlivněn i druhý. Basalte toto vyzdvihuje jako výhodu, ovládání má být tak jednoduché jak jen je to možné a to s více několikanásobnými vypínači vedle sebe nikdy nebude.

Dají se měnit kryty vypínačů v budoucnu?

Ano, strojek vypínače je vždy shodný pro danou výrobní řadu, lze tedy měnit dle interiéru pouze barvu a materiál vypínače.

Kde je možné vidět sortiment vypínačů Basalte?

Moc rádi Vám ukážeme kompletní funkční sortiment v našem showroomu v Dolních Břežanech u Prahy:  U Náměstí 708, 25241 Dolní Břežany – vchod z náměstí, společný se světelným studiem Aulix. Nebo nás kontaktujte a rádi se za Vámi zastavíme.

BASALTE - KNX